ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بهترین جزوه فصل هفتم زیست شناسی یازدهم | تولید مثل

جزوه فصل هفتم زیست شناسی یازدهم

جزوه فصل هفتم زیست شناسی یازدهم

با سلام خدمت همراهان سایت شاگرد برتر. امروز در این پست با معرفی جزوه بسیار مفید و کاربردی فصل هفتم زیست شناسی یازدهم در خدمت شما هستیم. اگر شما دانش آموز پایه یازدهم هستید، برای یادگیری فصل هفت زیست به این جزوه نیاز دارید. یا اگر دبیر پایه یازدهم هستید، برای تدریس زیست شناسی یازدهم این جزوه به شما کمک خواهد کرد. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا با جزوه فصل هفتم زیست شناسی یازدهم آشنا شوید.

 

این جزوه برای چه کسانی است؟

این جزوه، مختص تمام دبیران و دانش آموزان پایه یازدهم است. تمام آنهایی که به پزشکی، پرستاری،داروسازی، دندانپزشکی و دیگر رشته های اینچنینی فکر می کنند، مخاطبان اصلی این جزوه هستند.

 

 

جزوه فصل 7 زیست یازدهم
بهترین جزوه فصل هفتم زیست یازدهم

 

نحوه استفاده از این جزوه چگونه است؟

ابتدا قبل از تدریس دبیر خود، در خانه این جزوه را یک بار مطالعه کنید تا آمادگی ذهنی درباره درس داشته باشید. پس از تدریس نیز، در خانهبار دیگر و به دقت بخوانید و از آن یادداشت برداری کنید. اما این پایان کار نیست. بلکه شما باید هنگام مطالعه تمام سوالاتی که درباره مبحث دارید را روی برگه ای یادداشت کنید تا جلسه بعد از دبیر خود سوال کنید.

به این صورت شما درس را به خوبی فرا می گیرید. واضح است که قبل از هر آزمون هم باید این جزوه را مطالعه کنید.

دبیران هم می توانند برای افزایش آگاهی خود و تسلط  بیشتر بر مطلب، قبل از تدریس این جزوه را مطالعه کنند. همچنین جزوه فصل هفتم زیست شناسی یازدهم می تواند منبع بسیار کاملی برای طراحی سوالات آزمون ها نیز باشد.

 

کیفیت جزوه فصل هفتم زیست یازدهم چگونه است؟

این جزوه منبع کامل و جامعی برای تسلط بر مبحث و همچنین کتاب درسی است. سطح جزوه تنها کمی از کتاب درسی بالاتر است تا شما پزشک و داندانپزشک های آینده بتوانید ضمن تسلط کامل بر کتاب درسی، مطالب کمی بالاتر از سطح کتاب را نیز فرا بگیرید.

حتما بخوانید !  معرفی و دانلود بهترین جزوه شیمی یازدهم برای رشته ریاضی و علوم تجربی

این به افزایش سطح علمی شما در مسابقات، المپیادها و … کمک کرده و باعث افزایش اعتماد به نفس شما نیز می گردد.

 

جزوه فصل هفتم زیست یازده
جزوه فصل هفتم زیست شناسی یازدهم

 

آیا این جزوه (جزوه فصل هفتم زیست شناسی یازدهم)، در کنکور به ما کمک می کند؟

از آنجا که در حال حاضر، تقاضا برای رشته علوم تجربی و همچنین رشته های پزشکی و پیرا پزشکی بسیار افزایش یافته است، کاملا واضح است که دانش آموزان رشته تجربی نیاز به تلاش بیشتری برای دستیابی به رشته های مورد علاقه خود دارند.

از این رو، برای موفقیت در کنکور و همچنین رقابت نفس گیر رشته های پزشکی، شما به دانستن مطالبی که سطحی فراتر از کتاب دارند، دارید. بنابراین این جزوه، به شما کمک شایانی برای دسترسی به این اهداف خواهد کرد.

البته لازم است بدانید، سطح جزوه فصل هفتم زیست شناسی یازدهم، تنها کمی سطح بالاتر از کتاب تدوین شده، تا بتواند نیاز تمامی دانش آموزان را مرتفع سازد.

همچنین در جزوه فصل هفتم زیست شناسی یازدهم ، از اضافه گویی پرهیز شده تا شما بتوانید تمرکز اصلی خود را بر کنکور و امتحانات که اهداف اصلی شما هستند قرار دهید.

نحوه دریافت جزوه زیست چگونه است؟ آیا این جزوه رایگان است؟

تنها کاری که شما باید برای دریافت جزوه فصل ۷ زیست شناسی یازدهم انجام دهید، کلیک روی دکمه دانلود است! از آنجا که هدف اصلی سایت شاگرد برتر توسعه عدالت آموزشی در سطح کشور است، شما می توانید این جزوه بسیار با کیفیت را به سادگی و با یک کلیک دریافت کنید. اما فراموش نکنید که این جزوه کیفیت بسیار بالایی دارد و رایگان بودن آن دلیل بر کیفیت کم آن نیست!

 

حتما بخوانید !  گام به گام عربی یازدهم رشته تجربی و ریاضی

 

جزوه کامل فصل هفت زیست شناسی یازدهم
جزوه فصل هفتم زیست شناسی یازدهم کامل

 

کلید شاگرد اول شدن !

برای اینکه بتوانید به سادگی به تمام سوالات آزمون های کلاسی و حتی نوبت اول و دوم و آزمون های میان ترم پاسخ دهید، جزوه زیست شناسی یازدهم را دریافت و استفاده کنید. شما هزینه ای برای این کار نخواهید پرداخت بنابراین بدون اتلاف وقت جزوه را دریافت کنید. همچنین از دیگر جزوات و نمونه سوالات سایت شاگرد برتر مانند نمونه سوال فصل سوم ریاضی یازدهم تجربی دیدن کنید. به امید موفقیت شما در کنکور، تحصیل و تمام مراحل زندگی.

 

نوع فایل : PDF
حجم : 3 مگابایت
پسورد : www.Shagerdebartar.com

 

بخشی از جزوه : (منظم نیست )

دستگاه تناسلی در مرد )و زن( بطور کلی دو وظیفه دارد؛ یکی تولید مثل از طریق ساخت اسپرم و یا تخمک  و دی گری ترشح هورمون جنسی که باعث ایجاد صفات ثانویه جنسی و در نتیجه تمایز فیزیکی مرد و زن ازیکدیگر میشود. در مبحث تنظیم خانواده ، جهت درک کامل از ساختار و عملکرد این سیستم نیازمند دانستن خصوصیات چهار اندام اصلی دستگاه تناسلی مرد خواهیم بود که این اندام ها عبارتند از : بیضه ها ، اپیدیدیم، پروستات و کیسه های اسپرمی.
بیضه:
بیضه از نظر ساختار لوله ای بلند و باریک به طول تقریبی ۲۴۰ متر است که در هم پیچیده و متراکمشده ،جسم بیضه را میسازد به صورتیکه نهایتا” در هر سمت بدن جسمی به ابعاد تقریبی ۲×۵/۱×۱ سانتیمتر راتشکیل میدهند.سلول های پدید آورنده این لوله که همان سلول های بافت بیضه هستند بر سه گروه هستند: سلول های زایا ،سلول های سرتولی و سلول های لیدیگ. سلول های زایا در نهایت به اسپرم تبدیلمیشوند.سلول های سرتولی وظیفه حمایت و حفاظت از اسپرم را بعهده دارند و سلول های لیدیگ مسوولترشح هورمون جنسی مردانه بنام تستوسترون می باشند. شرایط دمایی برای اسپرم سازی مهم است زیراباید از دمایی بدن کمترباشد به این دلیل بیضه ها در درون کیسه بیضه قرار میگیرن وعالوه بر آن شبکهسیاهرگی اطراف سرخرگ ورودی به بیضه ها تشکیل میشود تا دمایی خون ورودی به بیضه ها کمتر از دماییبدن گردد

حتما بخوانید !  نمونه سوالات شیمی یازدهم نوبت اول و نوبت دوم با جواب

از تخمک تا جنین
با تقسیم سلول های در حال عبور از لوله حمل تخمک، تعداد آنها هر ۱۲ ساعت دو برابر می شود. وقتی مجموعه سلولی به رحم می رسد، شامل صدها سلول است. وقتی سلول ها در سطح داخلی رحم جای میگیرند، تکامل خود را برای تشکیل یک جنین آغاز می کنندجنین برای برآوردن نیازهای خود به اکسیژن، مواد غذایی و پادتن های ضد عفونت و همچنین برای دفع مواد زاید خود به مادرش وابسته است. این مواد در داخل جفت که عضوی متصل به سطح داخلی رحم است و از طریق طناب نافـی به نـوزاد مرتبـط مـی شود، بین خـون مادر و خـون جنیـن مبادله مـی شوند. در. جفت، خون مادر و جنین نزدیک هم قرار می گیرند ولی واقعاً مخلوط نمی شوند
عروق خونی در جفت عروق خونی طناب نافی در جایی که به جفت می رسند، ساختارهایی به نام پرز را تشکیل می دهند وپرزها به سمت نواحی حاوی خون مادر پیشروری می کنند. کوریون که غشایی است که مواد غذایی و سـایر مـواد از طـریق آن عبــور مـی کنند، آنها را محصور می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *